BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

1 semestras

Pirmame pusmetyje mokėmės šiuos dalykus:


Lotynų kalba

Iš pradžių atrodė, kad bus blogai, nes teko iškalt tiek daug linksniuočių, asmenuočių, sentencijų ir dar visa ko, prieš kiekvieną kolį būdavo scio nihil scio. Bet labai pasisekė su dėstytoja, kuri buvo tikrai supratinga, bei geranoriška, neapkrovė nereikalingais dalykais, o kaip tik stengėsi duoti tai, kas yra susiję su mūsų specialybe ir būtų naudinga kitose paskaitose. Mokėmės rašyti, bei skaityti receptus (kam atrodo juokai, tai tepridursiu, kad viskas lotyniškai :)  ), medicinos terminiją, o tai vėliau labai pagelbėjo anatomijoje.
Gyvūnų biologija
Pats kursas nebuvo labai įdomus ir dažnai savęs paklausdavau: „O kam man tai?”. Mokėmės dirbti su mikroskopais ir pagrinde mokėmės apie mažus, plika akimi nematomus gyvius, bei jų sukeliamas problemas. Pats kursas nebuvo labai įdomus.
Augalų biologija
Kaip nebūtų keista, nors visą laiką augalai man labai patikdavo, po šio kurso supratau, kad anaiptol man jie nepatinka :D Darbas pagrinde vykdavo taip pat su mikroskopais, teko skaičiuoti augalų žiedlapius, piešti augalų žiedų formules… Vėliau prasidėjo augalų būdinimai. Čia prasidėjo įdomumas. Sudžiovinti augalai pateikiami kiekvienam studentui nuo laiko pageltusiuose ir parudavusiuose kelių dešimčių metų senumo laikraščiuose (suradau laikraštį, kuris yra senesnis nei aš. ) Gavus nežinomą augalą tekdavo imti knygą į rankas ir bandyti pagal raktą išsiaiškinti, koks tai augalas.
Bendroji ir neorganinė chemija
Nors pačios paskaitos ir seminarai nebuvo labai įdomūs, tačiau labaratoriniai buvo ypač įdomūs ir labai spalvingi! Po kiekvieno iš labaratorinių turėdavome eiti gintis savo darbo, aptarti ką supratome, ar nesupratome, kas pavyko, ar nelabai. Čia ir vėl labai pasisekė su dėstytoja, kadangi ji darbus vertino pakankamai atlaidžiai ( O gal mes viską taip gerai supratome? ).
Anatomija ir histologija
Kursas tikrai labai įdomus ir išsamus. Pradėjome nuo ląstelių ir histologijos, vėl teko dirbti su mikroskopais ( po augalų ir gyvūnų paskaitų tai jau nebebuvo labai sudėtinga), žiūrėjome kaip atrodo įvairūs audiniais, kuo jie skiriasi ir kodėl. Teko iškalti lotyniškai ir visus organus, kaulus, raumenis, nervus, bet palyginus su medikais, visą tai mes tiesiog skriete praskriejome ir labai daug nesigilinome ( nors ir tai atrodė, kad šiam dalykui teko skirti daugiausiai laiko. Mums tai tik pusmečio kursas, o medikai anatomiją turi 2 metus, t.y. 4 pusmečius, tad ir gilinasi į viską daug labiau.) Būtent čia labai pagelbėjo tai, ką teko išmokti lotynų kalbos paskaitose.
Farmacija ir visuomenės sveikata
Paskaitos buvo akcentuotos į vaistus, jų vartojimą, kokį ir kodėl tokį poveikį jie turi žmogaus organizmui. Paskaitose dėstytojas skatino daug diskutuoti, daug kalbėjome apie įvairius vaistus įvairiose situacijose (pagrinde apie savo patyrimus, kontakte su vaistais). Dalykas - galbūt galėtų būti abstraktesnis, tačiau svarbiausia, kad buvo vienas iš ramiausių turėtų dalykų.
Apibendrinant, pirmas pusmetis nebuvo labai sudėtingas, daugmaž įdomus, tačiau arčiausiai pačios farmacijos visgi buvo lotynų kalba.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą