Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2018-05-28

Studijavimas ir studentavimas

Publikuota: Be temos, Gyvenimas, Mokslai

Mokyklos etapas baigtas, prasideda kitas gyvenimo etapas. Vieniems šis etapas žymi studijų kitame mieste, kitoj šalyje, pradžią, kitiems - tai įsiliejimo į darbo rinką pradžia. Kadangi pasirinkau pirmąjį kelią, tai apie jį čia ir kalbėsiu.


Iš pradžių viskas būna keista- tai jau ne mokykla, į tave žiūri kaip į suaugusį žmogų, gali rinktis, nori eit į paskaitas ar ne. Bet visvien visi eina, nes galvoje dar tvyro mokyklinis mąstymas, kad negali nieko praleisti. Po truputį įsivažiuojama į mokslus, krūvis didėja ir pradedi suprasti, kad kažkaip gal jau ir užtenka kepti smegenis prie knygų ir liūdnai scrollint veidaknygėj pro pažįstamų nuotraukas iš vakarėlių. Ir tada prasideda studentavimas. Harmoningam studento gyvenimui reikia ir studijavimo ir studentavimo. Pakali, atsiskaitai, patūsini, atsiranda balansas, galva pailsi. Nors atsiradus bent mažiausiai progai pakalbėti giminės spaudžia: ‘mokinkis, nebaliavok’, bet susėdus ir užvedus kalbą apie jaunystę jie visi nostalgiškai mėgsta pasinerti į savo studijų metų atsiminimus, ir patikėkit, ne ką mažiau jie studentaudavo. Būtent studentavimas, tas protingas atsitraukimas nuo knygų, dalyvavimas įvairiausiuose renginiuose ir padeda neperdegti nuo kalimo, o geri atsiminimai ir kuria požiūrį į studijas. Kada daugiau, jei ne dabar yra tiek laisvo laiko? Sakysit, pala pala, medfakas? Laisvas laikas??? Taip taip! Paskaitos juk nevyksta kasdien 8-17, tikrai yra to laiko, tik reikia išmokti jį planuoti. O dirbant tikrai nebus jokios galimybės tiek daug kur dalyvauti.
Tik įstojus gali būti dar nedrąsu kažkur eiti ir dalyvauti, gali gąsdinti krūvis ir tai yra visai normal, reikia kurio laiko apšilti kojas naujoje aplinkoje. Universitetinių veiklų yra tikrai nemažai, čia jau priklausomai nuo žmogaus ir jo poreikių.

VU MF SA (Vilniaus Universiteto Medicinos Fakulteto Studentų Atstovybė)
Kiekvienas fakultetas turi savo studentų atstovybę, ir medicinos fakulteto atstovybė, kaip pasisekė, yra viena iš aktyviausių. Kiekviena atstovybė susidaro iš keleto komitetų, kurie turi skirtingas veiklos sritis, o labai trumpai ir apskritai sakant- VU SA atstovauja studentų nuomonę, prisideda prie studijų kokybės gerinimo, organizuoja įvairius renginius, dalinasi svarbia, bei naudinga informacija apie vykstančius projektus, galimus darbo pasiūlymus ir gali padeda įvairiausiais akademiniais klausimais. Veiklos vien student atstovybėje yra įvairios ir labai daug!

Meninė veikla
Universitete veikia net keletas chorų (merginų choras ,,Virgo” ir 3 mišrūs - ,,Gaudeamus”, ,,Veni Gaudere” ir ,,Pro musica”), folklore ansamblių (,,Ratilio” , ,,Uosinta” ), dainų ir šokių ansamblis, Liaudiškos muzikos kapela (,,Jaunimėlis”), kamerinis orkestras, dramos grupė (,,Minimum”), kinetinė trupė ir Foto klubas.

Sportinė veikla
Studentams siūloma prisijungti prie VU veikiančių Kendo klubo, Žygeivių klubo. Taip pat VU sveikatos ir sporto centras dažnai organizuoja su sportu susijusių nemokamų užsiėmimų, o norintiems savarankiškai sportuoti gali pasiūlyti sporto salę. Nors sąlygos, hmm, neprilygs Impuls ar Lemon Gym, bet kaina tikrai simbolinė, o už tokią nebaisu vieną kartą praleisti, nebijant, jog neatsipirks. Norintiems siekti aukštumų ir garsinti VU vardą- yra be galo daug rinktinių, tiek daug, kad gal net neminėsiu, o tiesiog įdėsiu nuorodą :D http://www.ssc.vu.lt/rinktines/1124-tapk-vilniaus-universiteto-rinktiniu-nariu

Kitos veiklos
Įvairios studentų mokslinės draugijos, debate klubai, kuratorių, mentorių programos, kalbų kursai, veiklų begalė, vienos daugiau, kitos mažiau žinomos, tikrai manau yra daug nepaminėtų, nes jų vis atsiranda naujų, bet kas ieško veiklos - tas tikrai randa.

Nemaža dalis šviežiai iškeptų pirmakursių baidosi betkokios postudijinės veiklos, nes “nepatempsiu” , “nebus laiko”, bet realybė tokia, kuo daugiau darai, tuo daugiau ir padarai. Studijos žmogui suteikia išsilavinimą, plečia akiratį, o visos kitos veiklos daro jį socialiai išprususį, kas taip pat yra be galo svarbu.

Patiko (1)


Atgal į: Studijavimas ir studentavimas