BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Studijavimas ir studentavimas

Mokyklos etapas baigtas, prasideda kitas gyvenimo etapas. Vieniems šis etapas žymi studijų kitame mieste, kitoj šalyje, pradžią, kitiems - tai įsiliejimo į darbo rinką pradžia. Kadangi pasirinkau pirmąjį kelią, tai apie jį čia ir kalbėsiu.

Skaityti toliau ‘Studijavimas ir studentavimas’ »

Rodyk draugams

1 semestras

Pirmame pusmetyje mokėmės šiuos dalykus:


Lotynų kalba

Iš pradžių atrodė, kad bus blogai, nes teko iškalt tiek daug linksniuočių, asmenuočių, sentencijų ir dar visa ko, prieš kiekvieną kolį būdavo scio nihil scio. Bet labai pasisekė su dėstytoja, kuri buvo tikrai supratinga, bei geranoriška, neapkrovė nereikalingais dalykais, o kaip tik stengėsi duoti tai, kas yra susiję su mūsų specialybe ir būtų naudinga kitose paskaitose. Mokėmės rašyti, bei skaityti receptus (kam atrodo juokai, tai tepridursiu, kad viskas lotyniškai :)  ), medicinos terminiją, o tai vėliau labai pagelbėjo anatomijoje. Skaityti toliau ‘1 semestras’ »

Rodyk draugams

Ką reiškia studijuoti Farmaciją VU?

1. Žmonės nesupranta, kaip tu gali studijuot farmaciją VU, nes nu gi tik LSMU juos ruošia.
2. Nepažįsti visų savo kursiokų. Geriausiu atveju - iš matymo.( Nors kurse yra kažkur ~25 žmones, kadangi dirbame ir mokomės pakankamai mažomis grupėmis, dažnai iki galo net netenka su visais normaliai pabendrauti… Tuo tarpu į LSMU priima virš 100 žmonių. Sunku įsivaizduot, baigi mokslus, ir geriausiu atveju iš matymo pažįsti tik 40 proc. Kursiokų.)
3. Jei nori dalyvauti renginiuose, kurie orientuoti farmacininkams, turi važiuoti į Kauną. (No offense, viskas fainai ten pas jus.)
4. VU medfako hierarchija - daktarai, ir visi kiti. Toks požiūris šiek tiek jaučiasi ir pas dėstytojus.

5. Toks dialogas:

- Ką studijuoji?
- Farmaciją
- *iškart nurašo prie lūzerių* Aaa, informaciją… Kur čia tokia?
- Ne informaciją, o farmaciją. Medfake.
- *iškart pakyli akyse* aaAA, farmaciją! Oho!

Rodyk draugams

Kas ta farmacija ir su kuo ji valgoma?

Į farmaciją atsiremia visos kitos medicinos kryptys. Medikai su vaistais susiduria beveik kasdien, juos išrašydami, be įvairiausių nuskausminamųjų negalėtų vykti jokios rimtesnės operacijos. Jei pasiseka, vaistų galima išvengti metus ar net kelis, bet vis vien, su vaistais anksčiau ar vėliau susiduriame kiekvienas. Pradedant alergijomis ir peršalimais, bei baigiant rimtais organizmo sutrikimais - dauguma jų gydomi vaistais (nebent žolelės ir rytų medicina su savo akupunktūra traukia labiau ir sukelia didesnį pasitikėjimą, nei vakarų medicina. Nors šiaip, sako, irgi padeda. ) Dažniausiai vien pagalvojus apie vaistus pirmu numeriu prieš akis iškyla daktaras. Ilgiau pagalvojus - ir vaistininkas. Nors ir yra manoma, jog farmaciją baigęs būsi tik vaistininku (nes nu, įgaunama vaistininko kvalifikacija, tai reiškia ir būsi vaistininkas), bet ši sritis tikrai nėra tokia siaura, kaip gali atrodyti. Taip, dauguma pradeda nuo pirmo laiptelio- vaistinės, nors darbas, rodos, mažai kuo skiriasi nuo paprasto maximos darbuotojo (elementarus vaistų pardavimas, skenavimas, konsultavimas, tik kad alga didesnė), niekas nedraudžia siekti daugiau. Baigus farmaciją atsiveria begalybė kelių- gali dirbti prie vaistų gaminimo, įvairiose farmacijos kompanijose, įmonėse, galų gale gali daryti savo verslą ir atsidaryti vaistinę arba stoti į rezidentūrą, tapti dėstytoju, kurti naujus vaistus. Nors iš mano pasakymo apie įsidarbinimo galimybes gali susidaryti vaizdas, jog nelabai ten to darbo bus, bet ir kaip cepelinus išvirti galima vienu trumpu sakiniu pasakyti. O kai pasižiūri, tai darbo daug :)

Šiuo metu farmaciją galima studijuoti LSMU ir VU. LSMU farmacininkus rengia jau labai seniai, įsišaknijusios tradicijos, laiko išbandyta ir patikrinta studijų programa kiekvienais metais priima virš 100 jaunuolių, pasiruošusių mokintis 5 metus (5 todėl, kad tai yra vientisosios studijos, kurias baigus iškart suteikiamas magistro laipsnis. Laiko atžvilgiu susitaupo 1 metai.) Studijų pagrindas- chemija ir įvairios jos atšakos (fizikinė, farmacinė chemija, biochemija ir t.t.). Būtent chemija yra farmacijos pagrindas. Juk neužtenka žinoti tik vaisto pavadinimą ir nuo ko jis gydo, dažnai tas pats vaistas (t.y. veiklioji medžiaga) pervadinami ir parduodami keliais skirtingais pavadinimais. Svarbu ne tiek iškalti, o kiek suprasti vaistų veikimo mechanizmus. Pasižiūri į veikliąsias medžiagas ir žinai, aha, šitas nuo skausmo nepadės. Šalia chemijos bus ir fizikos, matematikos. Kadangi taip pat esame medikai - yra ir anatomija, histologija, fiziologija. Bus ir į augalus orientuotų paskaitų, jose įgaunama esminių žinių iš kokių augalų ir jų dalių išskiriamos veikliosios medžiagos, kur juos rasti gamtoje (iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai nėra svarbus dalykas, bet reikia atsižvelgti į tai, jog pirmieji farmacininkai buvo žolininkai. Nebuvo nei gydytojo kiekvienam kaime, nei vaistinių ant kiekvieno kampo, sukis kaip nori! Būtent šie žmonės tobulai pažinojo augalus, jų ypatybes, kokius efektus gali sukelti žmogaus organizmui ir kasdien gelbėdavo žmones nuo įvairių negalavimų. ) Taigi, farmacininkai yra lyg chemikai-biologai-medikai, visas šias sritis turi gerai išmanyti, kad išsigandusiam žmogui atėjus žinotų ką patarti.

Mano nuomonė apie mokslą so far:
Ar mokslas sunkus? Taip.
Ar įdomus? Tikrai taip.
Ar atsukus laiką vėl rinkčiausi farmaciją? Tikrai taip.

P.S. Realiai sukūriau visą tai dėl 2 priežasčių.

1. Savo laiku taip pat stovėjau pasirinkimų kryžkelėje ties LAMABPO pageidavimų eile nežinojau ką ten rašyti, ką rinktis. Žinojau kryptį, bet nežinojau ko noriu tiksliai. Bet juk rinktis tai, ką turėsi mokintis ateinančius 3-5 metus ir daugmaž ką dirbsi +40 metų ir be galo sunku! Ieškojau atsiliepimų ir tinklaraščių apie medicinos krypties studijas, radau net kelis kalbančius apie mediciną, odontologiją, net kelis apie šiuos mokslus užsienyje kremtančius lietuvius…ir viskas. (Pastebėjau tendenciją, kad daugiausiai apie savo mokslą kalba medicinos studijų studentai. Bet neradau nei vieno farmaciją, kineziterapiją, slaugą, visuomenės sveikatą rašančio žmogaus.) Labai trūko to artimesnio prisilietimo prie dalyko, pasakojimų iš pirmų lūpų, (ne)sėkmės istorijų. Pagalvojau, ei, kodėl ne aš tai turėčiau padaryti? Ir štai aš čia, pasakoju apie studijas ir daar šiek tiek. Neįsivaizduoju apie ką dar nukrypsiu čia, so bear with me :D

2. Galbūt visa tai kažką paskatins, išblaškys abejones stoti ar ne, kadangi savo laiku man tai būtų labai pagelbėję.

Rodyk draugams